Jak działają napędy do bram?

602 192 193 71 337 39 36 milan@milan-firma.pl

Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ogólna wygodna i efektywność działań zostają zwiększone. Dobrym tego przykładem są innowacyjne, automatyczne bramy wjazdowe, które można uruchomić zdalnie, czyli bez wychodzenia z pojazdu. Jednak na jakiej zasadzie działają takie konstrukcje? I czym należy się kierować przy ich wyborze? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak działają napędy do bram?

Bramy automatyczne mogą przybierać dwie podstawowe formy, czyli opcję przesuwną, która zajmuje niewiele miejsca i jest niezwykle wygodna lub opcję dwuskrzydłową, otwieraną do wewnątrz posesji i wymagającą większej powierzchni. 

W obu przypadkach podstawą działania jest odpowiednio dobrany napęd oraz dodatkowe elementy, takie jak m.in. siłownik. To on stanowi serce całej konstrukcji i wprawia w ruch tzw. ramię. Ważną rolę pełni także tzw. wózek, który porusza się po szynie jezdnej i jest napędzany łańcuchem lub paskiem zębatym. Pracą całej konstrukcji dowodzi moduł sterujący (centralka) umieszczony na końcu szyny jezdnej. W momencie przyciśnięcia przycisku na pilocie lub klawiaturze następuje uruchomienie mechanizmu, a co za tym idzie zamknięcie lub otwarcie bramy. 

O czym warto pamiętać?

Wybierając napęd do bramy, konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu czynników. W przypadku bramy skrzydłowej chodzi m.in. o długość skrzydła bramy, ciężar tego skrzydła, odległość osi zamontowanych zawiasów od krawędzi słupka, a także ilość dostępnego miejsca.  

Jeśli chodzi o wybór napędu do bramy przesuwnej to znaczenie ma przede wszystkim częstotliwość wykorzystywania i przeznaczenie bramy. Należy pamiętać, że im większa regularność użytkowania, tym mocniejszy powinien być zastosowany siłownik.

Oczywiście kluczowe znaczenie ma także wykorzystywanie produktów najwyższej jakości, czyli takich, które bazują na dobrych materiałach i są tworzone zgodnie z najnowszymi standardami. Tylko wtedy napęd rzeczywiście spełni nasze oczekiwania, stając się stabilną, odporną na uszkodzenia konstrukcją.

Wróć